PN-PT: 10.00 - 17.00 tel: 887 4444 22

Jak skutecznie schudnąć?

Jak skutecznie schudnąć?

Skuteczne odchudzanie to nie lada wyzwanie i naprawdę prawdziwa sztuka. Zapewne spora grupa osób, ma za sobą nie jedną dietę i wiele prób pozbycia się zbędnych kilogramów. Czy odchudzanie kończyło się sukcesem, czy tez niepowodzeniem, utracone kilogramy wracały razem z efektem jojo.
Skuteczne odchudzanie to nie lada wyzwanie i naprawdę prawdziwa sztuka. Zapewne spora grupa osób, ma za sobą nie jedną dietę i wiele prób pozbycia się zbędnych kilogramów. Czy odchudzanie kończyło się sukcesem, czy tez niepowodzeniem, utracone kilogramy wracały razem z efektem jojo.

Co zrobić, by nasze odchudzanie było skuteczne i efektywniejsze?

Odchudzanie wymaga bardzo dużo wysiłku. Zmienione nawyki żywieniowe, odpowiednia dieta, treningi itp. mogą zaskoczyć nas swoimi wynikami. W pozbywaniu się nadprogramowych kilogramów, istotnym aspektem jest nie tyle zrzucenie wagi, co jej utrzymanie. Zrzucenie określonej liczby kilogramów stanowi tak naprawdę połowę sukcesu. Gdy schudniemy, czeka nas kolejne zadanie, a mianowicie, przyzwyczajenie naszego organizmu do nowej wagi przez kolejne miesiące. Dzięki temu sprawimy, że przytycie będzie o wiele trudniejsze niż wcześniej. Osiągnięty cel związany jest z ogromną euforią. Z całą pewnością będziemy chcieli sięgnąć po produkty, które przez bardzo długi okres były na naszej czarnej liście niedozwolonych rzeczy.
Co wtedy zrobić? Walczyć z pokusami, a jeśli ochota jest ogromna, warto sobie na coś pozwolić, ale od razu po tym trzeba wrócić na właściwe tory odżywiania. Aby skutecznie schudnąć, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma poradami, które w dużej mierze przyczynią się do osiągnięcia wymarzonego celu.
 1. Odchudzanie na dłużej
  Chcąc schudnąć, warto mówić o zmianie sposobu żywienia niż o samej diecie. Cały proces dobrze zaplanować na długie miesiące, a te z kolei warto podzielić na poszczególne okresy odchudzania. Pamiętajmy, że ekstremalne diety, bazują głównie na utracie wody i bardzo szybko po powrocie do normalnego jedzenia wracają z podwójnym efektem oraz spowolnieniem przemiany materii.
 2. Częste i regularne jedzenie niewielkich porcji
  Spożywając około 5 posiłków dziennie, dajemy znać naszemu ciału, że nie zabraknie mu jedzenia i całą swoją energię będzie mógł na spokojnie spożytkować na bieżące potrzeby lub nawet zredukować wcześniej zgromadzone zapasy. Jedząc dwa posiłki w ciągu jednego dnia, nasz organizm odbiera to jako kończące się zapasy żywności i jako potrzebę przygotowania się na okres głodu. Dlatego zaczyna robić tzw. zapasy na czarną godzinę, które tak naprawdę są niechcianym przez nas tłuszczykiem.
 3. Planowanie posiłków
  Warto zastanowić się nad tym, co będziemy spożywać następnego dnia. To znakomity sposób, by przestrzegać wprowadzoną dietę i by nie jeść tuczących rzeczy. Robienie listy zakupów i wprowadzenie stałych godzin jedzenia pozwoli nam na kontrolowaniu tego co jemy i w jakich ilościach trafia ono do naszego żołądka.
 4. Koncentracja na jedzeniu
  Przestańmy spożywać posiłki przed telewizorem, komputerem, telefonem itp. Zainteresowanie innymi rzeczami podczas spożywania posiłku, może skończyć się drobnymi grzeszkami w postaci zjedzenia słodyczy, dokładki czy też deseru. Do spożywania dań, warto wybierać małe talerze, ponieważ porcja jedzenia wydaje się wtedy większa.
 5. Picie około 2 litrów wody dziennie
  Unikajmy wszelkich napojów słodzonych, gazowanych czy też soków. Dlaczego woda jest aż tak ważna? Ponieważ tłuszcz rozkładany jest przy udziale wody – bez wody nie ma możliwości odchudzania. Napoje light lub te słodzone słodzikami, mimo iż nie są aż tak kaloryczne, to niestety sprawiają, że w naszym organizmie pojawia się insulina. Gdy spada cukier we krwi, pojawia się uczucie głodu, dlatego jemy znacznie więcej.
 6. Czytanie etykiet kupowanych produktów
  Reklamy gwarantujące, że ich produkty są zdrowe i ekologiczne, to tylko reklamy. Podczas zakupów, zwracajmy uwagę na to co zamierzamy zjeść. Kategoria produktów „light” u każdego producenta może oznaczać zupełnie coś innego np. produkt niskokaloryczny, z mniejszą ilością cukru lub odtłuszczony. Takie produkty wcale nie pomogą nam w odchudzaniu.
 7. Wprowadzenie aktywności fizycznej
  Obowiązkowa rzecz, której absolutnie nie powinniśmy unikać. Chcemy schudnąć, a więc zamierzamy spalić nasz tłuszcz. Spalanie tłuszczu jest najszybsze przy niezbyt intensywnym wysiłku fizycznym. Systematyczne ćwiczenia pomogą nam zrealizować nasze cele i wymodelować sylwetkę.
Odchudzanie bez wątpienia należy do długotrwałego procesu. Zmiana nawyków żywieniowych, treningi, zasady, których należy przestrzegać – nie sposób zawsze postępować zgodnie z danymi regułami. W naszym życiu mamy do czynienia przecież z imprezami i uroczystościami rodzinnymi,  ze spotkaniami w gronie znajomych, różnego rodzaju wyjazdami itp. Warto więc od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zjeść coś co wychodzi poza naszą zdrową listę. W pierwszych miesiącach odchudzania, może to być jeden posiłek w tygodniu. Nie zmarnuje on naszych wysiłków, tylko wprawi nas w pozytywny nastrój.  W skutecznym odchudzaniu warto rozważyć inwestycję w catering dietetyczny, który urozmaici spożywane posiłki oraz oszczędzi nam sporo prac w kuchni.

Załączniki artykułu

powrót

KONTAKT

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.