PN-PT: 10.00 - 17.00 tel: 887 4444 22

Jak przygotować się do diety?

Jak przygotować się do diety?

Ile razy chcieliśmy schudnąć, ale nie wiedzieliśmy do końca jak się do tego zabrać?
Wybór odpowiedniej diety, rodzaj aktywności fizycznej i wszelkie zmiany dotyczące naszego codziennego życia z całą pewnością mogły przysporzyć nam pewnych obaw i lęków. Aby zacząć wprowadzać jakiekolwiek zmiany, powinniśmy zacząć przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania naszego ciała i duszy. Nasz organizm musi przecież prawidłowo zareagować na wprowadzoną dietę, dlatego należy go do tego swoiście przygotować.

Jak mądrze przygotować się do diety?

Nasze przygotowania powinny rozpocząć się od pytania: dlaczego chcemy schudnąć. Czy zamierzamy to zrobić wyłącznie dla siebie, czy chcemy to zrobić dla kogoś? Presja związana z odchudzaniem, bo akurat tego oczekują od nas inni to najszybsza droga do tego, by się zniechęcić i ponieść porażkę. W odchudzaniu nie chodzi o to, by wpasować się w jakiś schemat. Jeśli czujemy, że powinniśmy schudnąć, zróbmy to wyłącznie dla siebie, określając tym samym korzyści jakie osiągniemy.

Po odpowiedzeniu sobie na pytanie dlaczego pragniemy zgubić kilogramy, powinniśmy są samym początku diety ustalić, ile tak naprawdę chcemy schudnąć i w jakim czasie zamierzamy to osiągnąć. Nie zapominajmy o tym, że zdrowe odchudzanie to utrata maksymalnie 1-1,5 kg tygodniowo. Wprowadzona dieta, nie może być zbyt restrykcyjna, ponieważ wtedy łatwo możemy stracić mobilizację i skusić się na produkty, które zdecydowanie powinny się znaleźć na naszej czarnej liście. Do prawidłowego funkcjonowania, nasz organizm potrzebuje od 2300 do 2800 kalorii dziennie. Ze względu na to, że liczba diet przyprawia o niemały zawrót głowy, powinniśmy się zastanowić, która dieta będzie dla nas najlepszym wyborem.

Jeśli będziemy mieć z tym problem, znakomitym rozwiązaniem okaże się wizyta u dietetyka. Podając wszystkie swoje parametry, prowadzony styl życia, rodzaj uprawianej aktywności fizycznej, cel jaki chcielibyśmy osiągnąć, ewentualne dolegliwości itp. dietetyk z całą pewnością dostosuję do nas jadłospis, który nie tylko pozwoli nam schudnąć, ale także który będzie dostarczać potrzebnych składników odżywczych, dzięki którym będziemy mieć energię na nowe wyzwania.

Przed zastosowaniem konkretnej diety, warto przygotować nasz organizm do spożywania mniejszych porcji żywienia. Opróżnijmy lodówkę i szafki z produktów, które są niezdrowe i absolutnie nie będą nam sprzyjać podczas zmiany nawyków żywieniowych. Przed przystąpieniem do diety, ważne jest także to, by oczyścić swój organizm ze wszystkich szkodliwych substancji i toksyn. Znakomitym krokiem, jest wypijanie każdego dnia przed śniadaniem, szklanki wody z cytryną. Zamieńmy słodkie napoje i soki na niegazowaną wodę mineralną lub na koktajle owocowe. Przygotowania do diety na tym się nie kończą. Warto wyznaczyć sobie stałe godziny posiłków. Zadbajmy o to, by nasz jadłospis posiadał pięć posiłków dziennie. Wyznaczając godziny ich spożywania, zachowajmy odpowiedni odstęp pomiędzy nimi, czyli jedzmy mniej więcej co 3 godziny. Podczas tych wszystkich przygotowań, nie zapominajmy o tym, że obok każdej diety, bardzo ważną częścią odchudzania są także ćwiczenia. Postarajmy się ćwiczyć w sposób regularny, dając z siebie za każdym razem 100% energii. Nie musimy zaczynać intensywnie i katować się długimi oraz trudnymi ćwiczeniami. Warto zacząć od aktywności, której będziemy w stanie sprostać i która zachęci nas do podwyższania sobie poprzeczki kolejnymi wyzwaniami.

Ostatni – równie ważny element przygotowań, bez którego nic by się nie udało to oczywiście odpowiednia motywacja. Odchudzanie nie należy do prostych zadań. Gdy musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe i gdy rezygnujemy z ulubionych potraw, bardzo łatwo zniechęcić się do zmian i popaść w pewnego rodzaju rezygnację. Nie należy się poddawać. W takich momentach warto przypominać sobie co będzie na nas czekać, gdy osiągniemy zamierzony cel. Skupmy się na jego realizacji, a motywacji szukajmy zarówno w sobie jak i poza sobą, inspirując się osobami, którym udało się osiągnąć wymarzone efekty. Korzystajmy z rad i dokonujmy dokładnych pomiarów. Osiągnięte efekty na pewno będą solidną motywacją do dalszego etapu walki o lepszą sylwetkę, zdrowie i samopoczucie.
powrót

KONTAKT

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.